Ebben a bejegyzésben a kertépítés megelőző folyamatait fogom majd leírni, ebben a fázisban történik a leendő kert, park helyszíni szemléje majd a megbeszéltek alapján a megtervezése. Kertészmérnökként nagy gondot fektetek az előkészületi munkákba, hiszen a kivitelezés gördülékenysége múlik ezen a nagyon fontos folyamaton. A kert megtervezését ha van módja rá, mindig bízza szakemberre.
A kertészmérnök számos szakmai feladatot ellát a kertek tervezése és létrehozása során. Szaktudása és tapasztalata biztosítja, hogy a kert megfeleljen az ügyfél igényeinek. Ő kombinálja a tervezés és a mérnöki szaktudást, hogy megfelelő és funkcionális kerteket hozzon létre. Itt van néhány feladat, amit egy kertészmérnök végezhet:
Tervezési folyamat vezetése: A kertészmérnök a kerttervezési folyamatot irányítja. Ez magában foglalja a klienssel való találkozót, a tervezési célok és igények megértését, a terület elemzését, a tervezési ötletek kidolgozását és a tervek kidolgozását.
Mérnöki szempontok figyelembevétele: A kertészmérnök mérnöki szempontokat vesz figyelembe a tervezés során. Ez magában foglalja a terület topográfiájának elemzését, a talajvizsgálatok elvégzését, a vízelvezetés és öntözés tervezését, valamint az építési műszaki követelményeket.
Növények és kertészeti elemek kiválasztása: A szakember segít a megfelelő növények és kertészeti elemek kiválasztásában a tervezett kertbe. A kertészeti ismeretek és tapasztalat alapján javasol növényeket, amelyek megfelelnek a terület adottságainak, a kliens igényeinek és a kívánt stílusnak.
Kertberendezési tervek készítése: A kertészmérnök elkészíti a tervezett kert részletes terveit és dokumentációit. Ezek magukban foglalják a telepítési terveket, a hardscape elemek elhelyezését, a növények elrendezését és az öntözőrendszer tervezését. Ezek a tervek iránymutatást nyújtanak a kivitelezők és a kertészek számára a kert létrehozásához.
Projektek irányítása és felügyelete: A kertészmérnök a tervezett kert kivitelezése során irányítja és felügyeli a projektet. Ez magában foglalhatja az alvállalkozók koordinálását, az anyagok és növények beszerzését, a munkafolyamatok ellenőrzését és a minőség ellenőrzését.
Költségvetés készítése: A szakember segít a költségvetés kialakításában a tervezett kertre vonatkozóan. Ő elemzi az anyagok, növények, munkaerő és egyéb költségeket, és segít a megfelelő források és költségkeret meghatározásában.
Fenntarthatóság és környezettudatosság figyelembevétele: A kertészmérnök gondoskodik arról, hogy a tervezett kert fenntartható és környezetbarát legyen. Ez magában foglalhatja a víztakarékos öntözőrendszer tervezését, a helyi növények és ökoszisztémák támogatását, valamint a fenntartható anyagok és módszerek alkalmazását.
Biztonsági és jogi előírások betartása: A szakember tisztában van a helyi építési, biztonsági és jogi előírásokkal, és gondoskodik arról, hogy a tervezett kert megfeleljen ezeknek az előírásoknak. Ez magában foglalja az építési engedélyek beszerzését, a biztonsági szempontok figyelembevételét és az építési módok betartását.
Ügyfélkapcsolatok kezelése: A kertészmérnök közvetlen kapcsolatban áll a kliensekkel, és fontos szerepe van az ügyfélkapcsolatok kezelésében. Ő kommunikál a kliensekkel, megérti az igényeiket, megvitatja a terveket és javaslatokat tesz az elvégzendő munkáról.
Karbantartási terv készítése: A szakember segít a karbantartási terv kidolgozásában a kert számára. Ez magában foglalja a növények gondozását, az öntözési és műtrágyázási ütemezést, valamint a rendszeres karbantartási feladatokat. A karbantartási terv segít a kert hosszú távú szépségének és fenntarthatóságának megőrzésében.